Rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Organowy „Szlakiem Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”
14.06.2026
W Niegowici odbył się koncert rozpoczynający I Międzynarodowy Festiwal Organowy „Szlakiem Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela, reprezentując Gminę Kalwaria Zebrzydowska podczas inauguracji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił również Jego Eminencja ks. kard. Grzegorz Ryś, podkreślając rangę oraz szczególny charakter festiwalu.Festiwal organizowany przez Filharmonia Krakowska, Archidiecezja Krakowska oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie stanowi muzyczny hołd dla św. Jana Pawła II. W jego ramach odbywa się cykl koncertów organizowanych w miejscach związanych z Papieżem Polakiem na terenie całej Małopolski.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska na koncert festiwalowy, który odbędzie się 9 lipca 2026 r. o godz. 19.00 w Kościele Grobu Matki Bożej w Brodach.
Program koncertu „U Ojców Bernardynów”
* Andrzej Białko – organy
* Katarzyna Oleś-Blacha – sopran
Będzie to wyjątkowa okazja do wysłuchania muzyki organowej i wokalnej w niezwykłej atmosferze jednego z najpiękniejszych miejsc naszej gminy.
Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie organizatora
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym i duchowym.
Foto: Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas