Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Stanisławiu Dolnym
12.06.2026
To będzie dzień pełen wzruszeń, wspomnień i dumy z lokalnej historii.
W piątek 19 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Stanisławiu Dolnym Dolany świętować będzie niezwykły jubileusz: 100-lecie placówki.
Obchody jubileuszowe rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą świętą w kościele Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie po dotarciu uczestników do szkoły odbędzie się uroczysta akademia po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. W dalszej części programu zaplanowano uroczysty obiad oraz jubileuszowy tort. Ponadto będzie można zwiedzać szkolne wnętrza, oglądać wystawę fotografii i uczestniczyć w promocji monografii poświęconej historii szkoły.
W sobotę 20 czerwca zaplanowano dalszą część obchodów czyli piknik rodziny oraz spotkanie absolwentów. Na uczestników wydarzenia czekać będą również liczne atrakcje rodzinne, w tym pokazy, animacje dla dzieci, dmuchańce, a także poczęstunek: kawa, ciasto i dania z grilla.
Jubileusz będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania historii szkoły, spotkania po latach oraz integracji mieszkańców i wszystkich osób związanych z miejscowością.
Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!