W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Stanisławiu Dolnym

12.06.2026

To będzie dzień pełen wzruszeń, wspomnień i dumy z lokalnej historii.

Współczesna i archiwalna (czarno-biała) fotografia budynku szkoły

W piątek 19 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Stanisławiu Dolnym Dolany świętować będzie niezwykły jubileusz: 100-lecie placówki.

Obchody jubileuszowe rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą świętą w kościele Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie po dotarciu uczestników do szkoły odbędzie się uroczysta akademia po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. W dalszej części programu zaplanowano uroczysty obiad oraz jubileuszowy tort. Ponadto będzie można zwiedzać szkolne wnętrza, oglądać wystawę fotografii i uczestniczyć w promocji monografii poświęconej historii szkoły.

W sobotę 20 czerwca zaplanowano dalszą część obchodów czyli piknik rodziny oraz spotkanie absolwentów. Na uczestników wydarzenia czekać będą również liczne atrakcje rodzinne, w tym pokazy, animacje dla dzieci, dmuchańce, a także poczęstunek: kawa, ciasto i dania  z grilla.

Jubileusz będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania historii szkoły, spotkania po latach oraz integracji mieszkańców i wszystkich osób związanych z miejscowością.

Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Materiały

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym – dolany.pl
{"register":{"columns":[]}}