W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25-lecia poświęcenia Kaplicy Bożego Miłosierdzia na Drabożu

14.06.2026

Centralnym punktem jubileuszu, który odbył się 14 czerwca, była uroczysta Msza Święta dziękczynna, koncelebrowana przez ks. Leszka Filipka – Proboszcza Parafii Przytkowice, ks. Marka Holotę – Proboszcza Parafii Paszkówka, ks. Jana Giądłę z Parafii Marcyporęba oraz ks. Mariana Bylicę z Parafii w Tłuczani.

## Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25-lecia poświęcenia Kaplicy Bożego Miłosierdzia na Drabożu
W niedzielę, 14 czerwca 2026 roku, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela uczestniczył w uroczystych obchodach 25. rocznicy poświęcenia Kaplicy Bożego Miłosierdzia na Drabożu.
Centralnym punktem jubileuszu była uroczysta Msza Święta dziękczynna, koncelebrowana przez ks. Leszka Filipka – Proboszcza Parafii Przytkowice, ks. Marka Holotę – Proboszcza Parafii Paszkówka, ks. Jana Giądłę z Parafii Marcyporęba oraz ks. Mariana Bylicę z Parafii w Tłuczani.
Swoją obecnością organizatorów i uczestników uroczystości zaszczycił Senator RP Andrzej Pająk. W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, przedstawiciele Miasta i Gminy Skawina na czele z Zastępcą Burmistrza Ewą Masłowską, a także Poczet Sztandarowy OSP Przytkowice.
O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał regionalny zespół „Sami Swoi” z Przytkowic, który swoim występem podkreślił lokalny charakter uroczystości i dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń.
Po zakończeniu części religijnej odbył się Międzygminny Piknik Rodzinny, stanowiący okazję do integracji mieszkańców oraz wspólnego świętowania jubileuszu.
Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów wydarzenia za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie uroczystości, a w szczególności do Pana Wiesława Jaskuły, którego wkład przyczynił się do sprawnej organizacji i wyjątkowego przebiegu obchodów.
Serdecznie gratulujemy organizatorom przygotowania pięknego jubileuszu oraz dziękujemy za pielęgnowanie lokalnych tradycji i wartości, które od lat jednoczą mieszkańców regionu.

Swoją obecnością organizatorów i uczestników uroczystości zaszczycił Senator RP Andrzej Pająk. W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, przedstawiciele Miasta i Gminy Skawina na czele z Zastępcą Burmistrza Ewą Masłowską, a także Poczet Sztandarowy OSP Przytkowice.O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał regionalny zespół „Sami Swoi” z Przytkowic, który swoim występem podkreślił lokalny charakter uroczystości i dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń.

Po zakończeniu części religijnej odbył się Międzygminny Piknik Rodzinny, stanowiący okazję do integracji mieszkańców oraz wspólnego świętowania jubileuszu.Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów wydarzenia za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie uroczystości, a w szczególności do Pana Wiesława Jaskuły, którego wkład przyczynił się do sprawnej organizacji i wyjątkowego przebiegu obchodów.

Serdecznie gratulujemy organizatorom przygotowania pięknego jubileuszu oraz dziękujemy za pielęgnowanie lokalnych tradycji i wartości, które od lat jednoczą mieszkańców regionu.

 

{"register":{"columns":[]}}