Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25-lecia poświęcenia Kaplicy Bożego Miłosierdzia na Drabożu
14.06.2026
Centralnym punktem jubileuszu, który odbył się 14 czerwca, była uroczysta Msza Święta dziękczynna, koncelebrowana przez ks. Leszka Filipka – Proboszcza Parafii Przytkowice, ks. Marka Holotę – Proboszcza Parafii Paszkówka, ks. Jana Giądłę z Parafii Marcyporęba oraz ks. Mariana Bylicę z Parafii w Tłuczani.
Swoją obecnością organizatorów i uczestników uroczystości zaszczycił Senator RP Andrzej Pająk. W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, przedstawiciele Miasta i Gminy Skawina na czele z Zastępcą Burmistrza Ewą Masłowską, a także Poczet Sztandarowy OSP Przytkowice.O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał regionalny zespół „Sami Swoi” z Przytkowic, który swoim występem podkreślił lokalny charakter uroczystości i dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń.
Po zakończeniu części religijnej odbył się Międzygminny Piknik Rodzinny, stanowiący okazję do integracji mieszkańców oraz wspólnego świętowania jubileuszu.Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów wydarzenia za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie uroczystości, a w szczególności do Pana Wiesława Jaskuły, którego wkład przyczynił się do sprawnej organizacji i wyjątkowego przebiegu obchodów.
Serdecznie gratulujemy organizatorom przygotowania pięknego jubileuszu oraz dziękujemy za pielęgnowanie lokalnych tradycji i wartości, które od lat jednoczą mieszkańców regionu.