W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Żubry z wizytą w Bibliotece

08.04.2025

Dzieci w trakcie zajęć

W piątkowy poranek, zaraz po śniadaniu, „Żubry” wyruszyły na pieszą wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, więc to wyjście było też wspaniałą okazją do spaceru w promieniach słońca. Po drodze dzieci miały okazję obejrzeć jak rośliny w naszym mieście budzą się do życia po długim, zimowym śnie. Na miejscu czekała już na nas Pani Justyna na co dzień pracująca w tejże bibliotece, która miała, specjalnie dla przedszkolaków, przygotowane zajęcia na temat „Tradycji wielkanocnych”. Z przygotowanej prezentacji dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób w poszczególnych regionach ozdabia się jajka, jakie na stołach królują potrawy, gdzie odbywa się konkurs na największą palmę wielkanocną oraz co powinno się znaleźć w tradycyjnym koszyczku ze święconką. Dzieci miały też możliwość posłuchania czytanej przez Panią Justynę książeczki o tematyce wielkanocnej. Po tej miłej wizycie dzieci wyruszyły w drogę powrotną. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Małgorzata Lipnicka

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}