W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z wizytą w szkole

05.03.2025

Pamiątkowe zdjęcie w sali lekcyjnej

Czas leci nieubłaganie, już niedługo nasze sześciolatki opuszczą przedszkole i podejmą naukę w I klasach szkoły podstawowej. Z tego właśnie powodu dzieci z najstarszych grup udały się na Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.

Podczas pobytu w Szkole nr 1 czekało na nas moc atrakcji. Zwiedziliśmy sale lekcyjne oraz obejrzeliśmy rozśpiewany występ uczniów z klasy III. Mieliśmy okazję przejść przez tor przeszkód, byliśmy widzami teatrzyku kamishibai, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się również wyczynom robota Jimmiego. Mogliśmy zobaczyć działanie drukarki 3D oraz wypróbować działanie okularów – gogli 3D. Na stołówce spróbowaliśmy pysznej szkolnej zupy – pomidorowej, która smakowała wszystkim dzieciom. To był dzień pełen wrażeń.

W Szkole Podstawowej nr 2 zasiedliśmy w prawdziwych szkolnych ławkach i prawie poczuliśmy się jak uczniowie. Zwiedziliśmy też bibliotekę oraz sklepik szkolny, a nawet gabinet pielęgniarski. Następnie na sali gimnastycznej zrobiliśmy krótki trening i poszliśmy zapoznać Pana Dyrektora, którym jest Adam Chudek. Na świetlicy poczuliśmy się jak w przedszkolu. Było tam pełno ciekawych gier, puzzli i klocków. Na pewno przyjemnie będzie się tam spędzało czas wolny po lekcjach.  Obie placówki bardzo nam się podobały. Już we wrześniu nasi sześciolatkowie przekroczą szkolne mury.

Barbara Ciesnowska

Zdjęcia: B. Ciesnowska, A. Prokopiuk, J. Ochryciuk

Zdjęcia (30)

{"register":{"columns":[]}}