Z wizytą w szkole
05.03.2025
Czas leci nieubłaganie, już niedługo nasze sześciolatki opuszczą przedszkole i podejmą naukę w I klasach szkoły podstawowej. Z tego właśnie powodu dzieci z najstarszych grup udały się na Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.
Podczas pobytu w Szkole nr 1 czekało na nas moc atrakcji. Zwiedziliśmy sale lekcyjne oraz obejrzeliśmy rozśpiewany występ uczniów z klasy III. Mieliśmy okazję przejść przez tor przeszkód, byliśmy widzami teatrzyku kamishibai, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się również wyczynom robota Jimmiego. Mogliśmy zobaczyć działanie drukarki 3D oraz wypróbować działanie okularów – gogli 3D. Na stołówce spróbowaliśmy pysznej szkolnej zupy – pomidorowej, która smakowała wszystkim dzieciom. To był dzień pełen wrażeń.
W Szkole Podstawowej nr 2 zasiedliśmy w prawdziwych szkolnych ławkach i prawie poczuliśmy się jak uczniowie. Zwiedziliśmy też bibliotekę oraz sklepik szkolny, a nawet gabinet pielęgniarski. Następnie na sali gimnastycznej zrobiliśmy krótki trening i poszliśmy zapoznać Pana Dyrektora, którym jest Adam Chudek. Na świetlicy poczuliśmy się jak w przedszkolu. Było tam pełno ciekawych gier, puzzli i klocków. Na pewno przyjemnie będzie się tam spędzało czas wolny po lekcjach. Obie placówki bardzo nam się podobały. Już we wrześniu nasi sześciolatkowie przekroczą szkolne mury.
Barbara Ciesnowska
Zdjęcia: B. Ciesnowska, A. Prokopiuk, J. Ochryciuk