W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka grup „Jeżyki” i „Liski” do Białowieży

08.05.2026

Wycieczka pozuje przed bramą do Rezerwatu Pokazowego Żubrów

Uczestniczyliśmy w 14. edycji Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA – jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych współczesnej animacji w Polsce. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć wyjątkowe polskie animacje, pełne humoru, emocji i ciekawych historii.

Po seansie dzieci wcieliły się w rolę jurorów i, jak przystało na najwspanialsze jury, oddały swoje głosy na najciekawszy film. W grupie Jeżyków najwięcej głosów zdobył film „Strażnik salonu”, który skradł serca małych widzów, a w grupie Lisków największym uznaniem cieszył się „Odo idealny prezent”.

Po projekcji odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły puścić wodze fantazji i stworzyć własne prace inspirowane obejrzanymi animacjami. Był to czas pełen kreatywności, kolorów i twórczej zabawy, który sprawił przedszkolakom wiele radości.

Następnie wybraliśmy się na spacer do Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie dzieci mogły z bliska podziwiać mieszkańców puszczy. Największe zainteresowanie wzbudziła rodzinka żubrów, której dzieci od razu nadały imiona bohaterów z książek, które czytamy w przedszkolu. Wśród żubrzej rodzinki pojawili się więc Pompik, Polinka, mama Porada i tata Pomruk. Oprócz żubrów przedszkolaki obserwowały także sarenki i dziki, poznając bogactwo białowieskiej przyrody. Spacer pośród natury był wspaniałą okazją do rozmów o zwierzętach, ich zwyczajach oraz zachwytu nad pięknem przyrody.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia udaliśmy się na obiad do restauracji Fanaberia .To był wyjątkowy posiłek, ponieważ jednym z kelnerów okazał się robot Kotek, który nie tylko dostarczył dzieciom pyszny obiad, ale także sprawił ogromną niespodziankę Kacperkowi, grając dla niego „Sto lat” i częstował cukierkami. Ten niezwykły moment wywołał wiele uśmiechów i był radosnym zwieńczeniem naszej wycieczki.

To był dzień pełen emocji i nowych doświadczeń .

Agnieszka Prokopiuk i Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}