Wiosna, książki i mnóstwo dobrej zabawy w grupie „Żuberki”
24.06.2026
W grupie „Żuberki” ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem przyrody, ekologii, ruchu oraz wspólnego czytania. A wszystko to w atmosferze radości, ciekawości i świetnej zabawy.
Szczególnym wydarzeniem był udział w Ogólnopolskiej Akcji „Czytanie na Polanie”. Odwiedzili nas uczniowie klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy z ogromnym zaangażowaniem czytali naszym przedszkolakom ciekawe opowieści. Starsi koledzy i koleżanki szybko zdobyli uwagę najmłodszych słuchaczy, a wspólne spotkanie pokazało, że książka potrafi łączyć pokolenia i dostarczać wielu emocji. Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za wizytę i wspólnie spędzony czas!
#CzytanieNaPolanie #CzytanieNaPolanie2026
Wiosenne przygody Żuberków nie skończyły się jednak na książkach. Dzieci wyruszyły również na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Co w trawie piszczy?”. Podczas zajęć rozwiązywały quiz związany z oznakami wiosny, przyrodą i ekologią. Okazało się, że nasi mali odkrywcy wiedzą naprawdę dużo o otaczającym świecie!
Po umysłowej rozgrzewce przyszedł czas na ruch. Żuberki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz aktywnościach inspirowanych metodą Carla Orffa. Było dużo śmiechu, współpracy i energii, której – jak przystało na wiosnę – nikomu nie brakowało.
Nie zabrakło także działań plastycznych. Dzieci malowały na stretchu wszystko to, co najbardziej kojarzy im się z wiosną. Na przezroczystym „płótnie” pojawiły się kolorowe kwiaty, motyle, biedronki, promienie słońca, zielone łąki oraz inne oznaki budzącej się do życia przyrody. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które zachwycały pomysłowością i bogactwem barw.
To był czas pełen inspiracji, nauki przez zabawę i wspólnego odkrywania piękna przyrody. Wiosna udowodniła nam po raz kolejny, że potrafi przynieść nie tylko ciepłe
Ewa Charytoniuk