W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiosenne przygody Jeżyków

07.04.2026

Dzieci pozują zdjęcia z symbolem małego ogrodnika

Wiosna to czas pełen radości, odkryć i nowych przygód! Dzieci z grupy Jeżyki aktywnie spędzają czas zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas wyjazdów edukacyjnych.

Odwiedziliśmy OSIR, gdzie pan dyrektor pokazał dzieciom, jak prawidłowo pompować piłkę, a następnie rozegraliśmy mecz na boisku. Stadion to miejsce, gdzie przedszkolaki biegają i uczestniczą w zabawach drużynowych, ucząc się współpracy i zdrowej rywalizacji.

Wzięliśmy również udział w warsztatach sadzenia nasionek z firmą Legutko, podczas których, z pomocą duuuużej mrówki, posadziliśmy rzeżuchę – pełną witaminek. Dzieci poznały etapy wzrostu roślin, a roślinki powędrowały do domów. Dzięki temu Jeżyki będą mogły samodzielnie pielęgnować swoje rośliny, obserwować ich rozwój i próbować ich smak – to doskonały sposób na rozwijanie pasji do zdrowego odżywiania i ogrodnictwa.

W bibliotece mieliśmy okazję poznać historie wiosennego ziarenka, słuchając opowiadań i przypominając sobie oznaki wiosny. Wypożyczyliśmy również książki z wiosennymi opowiadaniami, aby czytać je w przedszkolu.

Wiosenne działania naszej grupy obejmowały również występ na Jarmarku Wielkanocnym, podczas którego dzieci zaprezentowały wiosenno-wielkanocne piosenki. Był to piękny moment, aby podzielić się z rodzicami i lokalną społecznością efektami swojej pracy.

Nowym doświadczeniem była podróż pociągiem – Jeżyki wyruszyły do Czeremchy, aby wziąć udział w warsztatach gliniarsko -plastycznych, tworząc własne wielkanocne prace z gliny i rozwijając kreatywność oraz zdolności manualne. Dzieci miały również okazję zobaczyć z mostu, jak wygląda dworzec i jak ułożone są tory kolejowe. Widok wywarł na nich ogromne wrażenie. Zajęcia zakończyła wspólna pizza i powrót do naszej Hajnówki.

Wiosna w przedszkolu to czas nauki przez zabawę, ruch, kontakt z naturą i sztuką. Każdy dzień przynosi nowe odkrycia i niezapomniane wspomnienia dla naszych przedszkolaków.

Życzymy wszystkim wiosny w sercu i radości, takiej jaką mają nasze dzieciaczki!

Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}