Wiosenne przygody Jeżyków
07.04.2026
Wiosna to czas pełen radości, odkryć i nowych przygód! Dzieci z grupy Jeżyki aktywnie spędzają czas zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas wyjazdów edukacyjnych.
Odwiedziliśmy OSIR, gdzie pan dyrektor pokazał dzieciom, jak prawidłowo pompować piłkę, a następnie rozegraliśmy mecz na boisku. Stadion to miejsce, gdzie przedszkolaki biegają i uczestniczą w zabawach drużynowych, ucząc się współpracy i zdrowej rywalizacji.
Wzięliśmy również udział w warsztatach sadzenia nasionek z firmą Legutko, podczas których, z pomocą duuuużej mrówki, posadziliśmy rzeżuchę – pełną witaminek. Dzieci poznały etapy wzrostu roślin, a roślinki powędrowały do domów. Dzięki temu Jeżyki będą mogły samodzielnie pielęgnować swoje rośliny, obserwować ich rozwój i próbować ich smak – to doskonały sposób na rozwijanie pasji do zdrowego odżywiania i ogrodnictwa.
W bibliotece mieliśmy okazję poznać historie wiosennego ziarenka, słuchając opowiadań i przypominając sobie oznaki wiosny. Wypożyczyliśmy również książki z wiosennymi opowiadaniami, aby czytać je w przedszkolu.
Wiosenne działania naszej grupy obejmowały również występ na Jarmarku Wielkanocnym, podczas którego dzieci zaprezentowały wiosenno-wielkanocne piosenki. Był to piękny moment, aby podzielić się z rodzicami i lokalną społecznością efektami swojej pracy.
Nowym doświadczeniem była podróż pociągiem – Jeżyki wyruszyły do Czeremchy, aby wziąć udział w warsztatach gliniarsko -plastycznych, tworząc własne wielkanocne prace z gliny i rozwijając kreatywność oraz zdolności manualne. Dzieci miały również okazję zobaczyć z mostu, jak wygląda dworzec i jak ułożone są tory kolejowe. Widok wywarł na nich ogromne wrażenie. Zajęcia zakończyła wspólna pizza i powrót do naszej Hajnówki.
Wiosna w przedszkolu to czas nauki przez zabawę, ruch, kontakt z naturą i sztuką. Każdy dzień przynosi nowe odkrycia i niezapomniane wspomnienia dla naszych przedszkolaków.
Życzymy wszystkim wiosny w sercu i radości, takiej jaką mają nasze dzieciaczki!
Agnieszka Prokopiuk