Także Żubry założyły ogród!
08.04.2025
W pierwszych dniach wiosny dzieci z grupy „Żubry” na chwilę zamieniły się w małych ogrodników i posadziły cebulki na szczypiorek. Każdy otrzymał swój pojemniczek, do którego nasypał ziemi, a następnie umieścił w nim jedną cebulę. Chwilę wcześniej dzieci otrzymały do pokolorowania sylwetkę, odpowiednio chłopcy – chłopców, a dziewczynki – dziewczynek, którymi ozdobili plastikowe kubeczki. Cebulkom zostały doklejone oczy i domalowane uśmiechnięte buźki i tak oto powstały cebulowe postacie. Dzieci każdego dnia dbały o swoje rośliny podlewając je i odpowiednio pielęgnując. Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, w czasie których słońce świeciło intensywnie, aby na cebulowych głowach pojawiły się szczypiorkowe włosy. Kiedy „włosy” były już odpowiednio długie dzieci zabrały swoje roślinki do domów, aby móc ich użyć jako dodatku do swoich ulubionych potraw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego działania.
Małgorzata Lipnicka