W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Razem zadbajmy o ptaki zimą

02.02.2026

Pamiątkowe zdjęcie uczestników wydarzenia

Dokarmianie ptaków zimą w przedszkolu to inicjatywa, która uczy dzieci odpowiedzialności i uwrażliwia na przyrodę. W naszej placówce takie działania prowadzone są od lat.

Zimową porą  warunki atmosferyczne utrudniają ptakom zdobywanie pokarmu, dlatego oprócz tradycyjnej zbiórki karmy zaproponowaliśmy przedszkolakom i ich rodzinom konkurs techniczno – konstrukcyjny. To druga edycja prowadzonej przedszkolnej akcji „Razem zadbajmy o ptaki zimą”.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu karmnika - pomysłowego, a zarazem praktycznego. Karmnik powinien chronić karmę przed rozsypaniem, zamoknięciem i umożliwić ptakom bezpieczne korzystanie z niego, przy czym musi być łatwy w utrzymaniu czystości. Nad poprawnością wykonanych prac czuwało powołane w tym celu jury.  W obradach uczestniczyli przedstawiciele Nadleśnictwa Hajnówka: Pan Rafał Nowak – przewodniczący komisji konkursowej oraz Pani Monika Sawicka. Naszą placówkę reprezentowała: Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz oraz  nauczycielka  Jolanta Wołkowycka.  Jury oceniło walory przyrodnicze, a także estetykę wykonanych prac.

Podczas uroczystości podsumowującej prowadzone działania gościem była Pani Monika Sawicka – pracownik Nadleśnictwa Hajnówka. Wspólnie z Panią Dyrektor, Panią Wicedyrektor, Panią logopedą oraz nauczycielkami z grupy Lisków wzięła udział w inscenizacji opowiadania „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku" Hanny Łochockiej. Publiczność ze zdumieniem przyglądała się temu co działo się na scenie, po czym nagrodziła panie oklaskami.

Momentem, na który wszyscy czekali było ogłoszenie wyników konkursu. W konkursie udział wzięło 16 uczestników. Wszyscy przygotowali piękne karmniki. Jedne były bardziej proste i praktyczne, inne cechowała duża kreatywność. Trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich naradach przyznano:

I miejsce – Nikodem Makarowski

II miejsce – Tymoteusz Abramiuk

III miejsce – Tobiasz Grygorowicz

Wyróżniono :

  1. Celina Wierzbowicz
  2. Malwina  Pleskowicz
  3. Andrii Holinets
  4. Pola Wiertel

Laureatom konkursu gratulowała i wręczała nagrody Dyrektor naszego przedszkola, a także obecna podczas uroczystości Pani Monika Sawicka . Wszystkie dzieci biorące udział w akcji „Razem zadbajmy o ptaki zimą” zostały nagrodzone.

Sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody:

  • Nadleśnictwo Hajnówka
  • EkoHerba
  • Hurtownia Mango

Serdecznie dziękujemy!

 

Justyna Karpiuk,

Elżbieta Wołkowycka,

Jolanta Wołkowycka

zdjęcia Justyna Moszczyńska

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}