W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powitanie wiosny z Marzanną

04.05.2026

Spacer drewnianą kładką - idziemy topić Marzannę

W naszym przedszkolu z radością powitaliśmy nadejście wiosny! Z tej okazji dzieci wzięły udział w wyjątkowym przemarszu ulicami miasta, niosąc ze sobą przygotowaną Marzannę.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do tego wydarzenia. Każda grupa wykonała kolorowe kwiaty z papierowych talerzy, które zostały pięknie pomalowane farbami. Wiosenny korowód był pełen barw, uśmiechów i radosnych okrzyków.

Nasza Marzanna na początku była ubrana w kurtkę, symbolizującą odchodzącą zimę. Podczas przemarszu, na znak nadejścia wiosny, została jej zdjęta kurtka.

Udaliśmy się do Parku Kieszonkowego, gdzie symbolicznie zamoczyliśmy Marzannę. W drogę powrotną wyruszyliśmy już bez kurtki, żegnając zimę i witając cieplejsze, wiosenne dni.

Była to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do kultywowania tradycji oraz nauki poprzez doświadczenie. Wszyscy wrócili do przedszkola z uśmiechami na twarzach i wiosenną energią!

Opracowały:

Ewa Kraśko

Ewa Charytoniuk

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}