IX Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”
18.03.2026
Dziewiąta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego w naszym przedszkolu odbyła się 6 marca, w dniu Europejskiego Dnia Logopedy. Celem imprezy było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej.
Aby dobrze przygotować buzie do recytacji swoich wierszyków dzieci wysłuchały i wykonały ćwiczenia z rymowanki logopedycznej na rozgrzewkę. Dla ośmielenia uczestników Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, odczytała przedszkolakom wierszyk logopedyczny „Dwa zegary” inaugurując przesłuchania dzieci.
Przedszkolaki uczyły się w domu z rodzicami wierszyka utrwalającego ćwiczone głoski bądź rozwijającego zdobyte umiejętności językowe i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące jego treść. Swoje umiejętności artykulacyjne i recytatorskie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, dzieci zaprezentowały przed Panią Dyrektor, zgromadzonymi rówieśnikami i nauczycielami.
Pani Dyrektor serdecznie gratulowała uczestnikom festiwalu i ich rodzicom poczynionych postępów w terapii logopedycznej, pięknie przygotowanych recytacji i wykonanych prac plastycznych oraz częstowała cukierkami przekazanymi przez Pana Burmistrza Ireneusz Kiendysia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za występ dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy.
Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Logopedy Pani Dyrektor złożyła piękne życzenia Pani logopedzie i odśpiewano Sto lat.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w terapię, przygotowanie dzieci do festiwalu i za wspieranie ich w tak trudnym zadaniu jakim jest codzienna praca nad prawidłową komunikacją i wymową.
Tekst Elżbieta Wołkowycka
Zdjęcia Jolanta Wołkowycka