W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IX Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”

18.03.2026

Dzieci pozują do zdjęcia wraz z organizatorami - dyrekcją i pracownikami Przedszkola

Dziewiąta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego w naszym przedszkolu odbyła się 6 marca, w dniu Europejskiego Dnia Logopedy. Celem imprezy było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej.

Aby dobrze przygotować buzie do recytacji swoich wierszyków dzieci wysłuchały i wykonały  ćwiczenia z rymowanki logopedycznej na rozgrzewkę. Dla ośmielenia uczestników Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, odczytała przedszkolakom wierszyk logopedyczny „Dwa zegary” inaugurując przesłuchania dzieci.

Przedszkolaki uczyły się w domu z rodzicami wierszyka utrwalającego ćwiczone głoski bądź rozwijającego zdobyte umiejętności językowe i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące jego treść. Swoje umiejętności artykulacyjne i recytatorskie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, dzieci zaprezentowały przed Panią Dyrektor, zgromadzonymi  rówieśnikami i nauczycielami.

Pani Dyrektor serdecznie gratulowała uczestnikom festiwalu i ich rodzicom poczynionych postępów w terapii logopedycznej, pięknie przygotowanych recytacji i wykonanych prac plastycznych oraz częstowała cukierkami przekazanymi przez Pana Burmistrza Ireneusz Kiendysia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za występ dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy.

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Logopedy Pani Dyrektor złożyła piękne życzenia Pani logopedzie i odśpiewano Sto lat.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w terapię, przygotowanie dzieci do festiwalu i za wspieranie ich w tak trudnym zadaniu jakim jest codzienna praca nad prawidłową komunikacją i wymową.

Tekst Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}