W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lodowa kraina i walentynkowe niespodzianki w grupie Jeżyków

02.03.2026

Dzieci pozują do zdjęć trzymając kolorowanki

W grupie Jeżyków panowała wyjątkowa, zimowo-walentynkowa atmosfera. Było twórczo, słodko i bardzo serdecznie! Podczas zajęć poznawaliśmy miejsca, w których żyją Inuici (dawniej nazywani Eskimosami) oraz pingwiny. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie w bardzo zimnym klimacie i poznały wiele ciekawostek o pingwinach. Podczas zabawy ruchowej z radością naśladowały ich charakterystyczny, kołyszący się chód. Zajęcia sensoryczne okazały się wspaniałą zabawą – dzieci stworzyły lodową krainę z wykorzystaniem pianki do golenia. Rozsmarowując puszystą „śnieżną” masę, ćwiczyły małą motorykę i sprawność rączek. Ta kreatywna aktywność wywołała mnóstwo radości – chłopcy z uśmiechem komentowali: „O, zgoliłem wąsy!”. Rozwijaliśmy wyobraźnię i świetnie się przy tym bawiliśmy. W sali powstała także „Kawiarenka u Pingwina”, w której przygotowaliśmy pyszne gofry w kształcie serduszek. Było słodko, radośnie i bardzo walentynkowo! W atmosferze życzliwości i przyjaźni dzieci malowały serduszko dla swojego przyjaciela. Rozmawialiśmy o tym, czym jest przyjaźń, jak możemy okazywać sobie sympatię i dlaczego warto być dla siebie miłym. Szczególną radość sprawiły dzieciom walentynkowe upominki przygotowane przez rodziców.

To był czas wspólnej zabawy i twórczej aktywności. Grupa Jeżyków po raz kolejny pokazała, że nawet w zimowej krainie może być bardzo ciepło – zwłaszcza gdy wokół nas są przyjaciele.

 Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}