W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świąteczny Koncert Kolęd Przedszkolnych

23.12.2025

Wspólna zdjęcie uczestników kolędowania

Świąteczny Koncert Chórów Przedszkolnych to inicjatywa, której celem jest kultywowanie tradycji, promowanie młodych talentów a także budowanie więzi przedszkolnej społeczności. 11 grudnia 2025 roku już poraz trzeci spotkaliśmy się aby wspólnie uczestniczyć w tym przedświątecznym wydarzeniu.

W uroczystości wzięły udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz z nauczycielkami, pracownicy administracji i obsługi, Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Pani Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz a także profesjonalni muzycy ze stolicy Podlasia: Pan Sławomir Jurczuk – dyrygent z Parafii Prawosławnej p/w Św. Proroka Eliasza w Białymstoku oraz Pan Andrzej Żamojda – akordeonista i członek zespołu Souvenir.

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane wszystkim kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”, „A wczora z wieczora”. W repertuarze znalazły się również pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Zimowo – świąteczna dekoracja, dzieci w odświętnych strojach, radosne dźwięki śpiewanych pieśni z pewnością zadowoliły niejednego słuchacza dostarczając wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.

Po muzycznych prezentacjach naszych chórów Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia dzieciom, nauczycielkom, pracownikom i ich rodzinom, po czym zaprosiła cały personel przedszkola do wspólnego śpiewania kolęd pod dyrygenturą Pana Jurczuka przy akompaniamencie Pana Żamojdy. Zaprezentowane kolędy: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Nowa radost' stała” wniosły wyjątkowy klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie, korzystając z obecności naszych gości i wykorzystując ich muzyczne pasje, mieliśmy okazję wysłuchać standardów muzycznych granych na pianinie i bawić się przy dźwiękach akordeonu. Podczas spotkania przedszkolaki zgłębiały tajniki muzyki i gry na poszczególnych instrumentach.

Wspólne kolędowanie to jedna z najpiękniejszych świątecznych tradycji. Śpiewanie kolęd, pieśni i pastorałek  wprowadza w miłą, serdeczną atmosferę roztacza niezwykłą magię Świąt

Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

Elżbieta Wołkowycka

Jolanta Wołkowycka

Justyna Karpiuk

Wideo

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}