Jeżyki na wycieczce- dzień pełen wrażeń
06.05.2025
Słoneczny dzień więc czas wyruszyć na przygodę. Skorzystaliśmy z zaproszenia Białowieskiego Ośrodka Kultury, i wzięliśmy udział 13. Ogólnopolskim Niezależnym Festiwalu Animacji O!PLA Wiosna 2025. Przedszkolaki po obejrzeniu programu, zamienili się w jury, i oddali głosy na wybrany przez siebie film. Największą liczbę głosów otrzymał film „Słodki Pościg” seria. Jeżyki i przyjaciele. Bohaterka Marinella z piratami zrobili bałagan w całym parku. Jeżyk i Sprężynka próbowali przywrócić ład i porządek. Ich przygody uczą wartości takich jak przyjaźń, współpraca i rozwiązywanie problemów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, które znajduje się w Parku Pałacowym w Białowieży. Jeżyki z zaciekawieniem słuchały ciekawostek , jakie miała im do przekazania pani Ewa, oraz oglądały wystawę poświęconą puszczańskiej florze i faunie. Takie zwiedzanie przy udziale światła , dźwięku oraz w półmroku, przy śpiewie ptaków, to ciekawe doświadczenie. Mogliśmy się przenieść w świat natury i zobaczyć, jak wygląda życie w jednym z najważniejszych ekosystemów oraz zrozumieć, dlaczego trzeba dbać o przyrodę. Duże wrażenie wywarł oczywiście majestatyczny żubr, który jest symbolem tego regionu. Pełni wrażeń, i z burczącym brzuszkiem udaliśmy się na obiad do restauracji Fanaberia. Przedszkolaki były podekscytowane możliwością „spotkania” robota, który dostarczył im jedzenie. Wizyta w restauracji to także okazja, by dzieci nauczyły się podstaw dobrego zachowania przy stole w miejscu publicznym, to kolejna szansa na rozwijanie umiejętności społecznych.
Dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń to niezapomniany czas ! Wspólne spędzenie czasu na wycieczce to chwile, które dają fajne wspomnienia. ..
Agnieszka Prokopiuk