W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

I Zimowy Turniej Puzzli w przedszkolu

22.03.2026

Dzieci pozują do zdjęcia z dyplomami

W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – I Zimowy Turniej Puzzli, który wzbudził ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wśród dzieci. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, a każdą z nich reprezentowało dwoje wyłonionych wcześniej uczestników.

Każdy zespół otrzymał zestaw puzzli dostosowany do wieku oraz możliwości rozwojowych dzieci. Już sam moment otwarcia nowych zestawów był dla uczestników niezwykle ekscytujący. Z ogromnym zaangażowaniem rozpakowywały elementy, z ciekawością przyglądały się ilustracjom na pudełku i z entuzjazmem przystępowały do pierwszego wspólnego układania.

Układanie obrazków okazało się nie lada wyzwaniem – wymagało koncentracji, spostrzegawczości, cierpliwości oraz umiejętności współpracy. Dzieci z dumą obserwowały, jak z pojedynczych elementów powstaje spójny obraz, odczuwając satysfakcję z osiągniętego celu.

Turniej przebiegał w radosnej atmosferze zdrowej rywalizacji. Uczestnikom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, a wydarzenie dostarczyło im mnóstwo radości, jednocześnie wspierając rozwój logicznego myślenia, wytrwałości oraz współdziałania w zespole.

Pierwsza edycja turnieju okazała się dużym sukcesem i z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy sponsorom.

Poniższy film przedstawia dzieci podczas udziału w Zimowym Turnieju Puzzli. Na nagraniu widać uczestników pracujących w zespołach nad układaniem puzzli dostosowanych do ich wieku. Dzieci siedzą przy stolikach, wspólnie dopasowują elementy i koncentrują się na wykonaniu zadania. Następna część film pokazuje relację z wręczania dyplomów i nagród oraz pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy turnieju:

Monika Szwarc, Justyna Moroz,

Elżbieta Wołkowycka, Justyna Karpiuk

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}