W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Grudzień w grupie Sówek

12.01.2026

Pamiątkowe zdjęcie grupy z rodzicami i nauczycielkami

W grupie Sówek miesiąc grudzień przebiegał w atmosferze życzliwości oraz przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach dydaktycznych, wychowawczych i okolicznościowych, które sprzyjały ich wszechstronnemu rozwojowi oraz integracji grupy.

Na początku miesiąca przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach matematycznych, podczas których wykorzystywano m.in. kostkę, kolorowe patyczki oraz dywaniki do liczenia. Zajęcia te miały na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi. W ramach działań o charakterze wychowawczym dzieci wykonały kartki świąteczne dla Żołnierzy strzegących granic naszego kraju. Inicjatywa ta sprzyjała kształtowaniu postaw patriotycznych, empatii oraz szacunku wobec osób dbających o bezpieczeństwo Ojczyzny. W grudniu świętowaliśmy również urodziny trojaczków z naszej grupy. Jubilatom wręczono upominki, a dzieci wraz z wychowawcami złożyły im serdeczne życzenia.

Ważnym wydarzeniem były Mikołajki, które przyniosły dzieciom wiele radości. Z tej okazji przedszkolaki odwiedził święty Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami.

Grupa Sówek wzięła także udział w przeglądzie chórów przedszkolnych, podczas którego dzieci zaprezentowały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Występ był dla przedszkolaków cennym doświadczeniem artystycznym oraz okazją do rozwijania umiejętności muzycznych i odwagi scenicznej. Kolejnym istotnym elementem grudniowych działań było spotkanie z ratownikiem medycznym, podczas którego dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia miały charakter edukacyjny i profilaktyczny.

Grupa miała również wizytę przedstawicielki Sanepidu, która przeprowadziła zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania oraz znaczenia aktywności fizycznej w codziennym życiu. Spotkanie to miało na celu kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych już od najmłodszych lat. W grudniu włączyliśmy się także w akcje społeczne organizowane przez Urząd Miasta. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy ozdoby choinkowe na Jarmark Bożonarodzeniowy, a także Rodzice wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zbiórce artykułów na rzecz Fundacji „Dzielni i Waleczni”, ucząc dzieci wrażliwości na potrzeby innych oraz idei niesienia pomocy.

Miesiąc zakończyliśmy warsztatami świątecznymi z udziałem Rodziców, podczas których wspólnie śpiewano kolędy oraz wykonywano kartki świąteczne. Spotkanie to sprzyjało integracji środowiska przedszkolnego oraz budowaniu pozytywnych relacji.

Grudzień był czasem wartościowych doświadczeń, wspólnej pracy oraz działań o charakterze edukacyjnym, wychowawczym i społecznym.

Ewa Kraśko

Aniela Kot

Jolanta Ochryciuk

Zdjęcia (25)

{"register":{"columns":[]}}