W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Działania w grupie „Żuberki”

02.02.2026

Dzieci i nauczycielka pozują do zdjęcia

Listopad i grudzień w naszym przedszkolu upłynęły pod znakiem aktywnego poznawania świata, wspólnej zabawy oraz rozwijania samodzielności i wrażliwości społecznej dzieci.

W listopadzie zorganizowaliśmy „Tydzień z czytaniem na dywanie”, podczas którego dzieci poznawały znane i lubiane bajki, m.in. Czerwonego Kapturka. Wspólne czytanie stało się okazją do rozmów o bohaterach, ich postępowaniu oraz płynących z bajek morałach. Zwieńczeniem tego tygodnia był Dzień Postaci z Bajek – dzieci przebrane w kolorowe stroje brały udział w zabawach logicznych i ruchowych, wykazując się ogromną kreatywnością i radością.

Nie zabrakło również działań badawczych – podczas prostych eksperymentów dzieci poznawały podstawy fizyki, a zabawy z kolorami pozwoliły im odkrywać, jakie barwy powstają z łączenia farb. Wielką frajdą okazała się także nauka samodzielnego przygotowywania kanapek, która nie tylko sprawiła dzieciom dużo radości, ale również rozwijała ich samodzielność i umiejętności praktyczne. Realizowaliśmy również zadania z projektu „Uczymy się i bawimy”, m.in. dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.

Grudzień przyniósł wiele ważnych i wzruszających doświadczeń. Obchodząc Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, dzieci miały okazję wczuć się w sytuację osób niewidomych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową – rozpoznawały przedmioty z zasłoniętymi oczami oraz próbowały rysować stopami. Była to cenna lekcja empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka.

W przedświątecznym czasie dzieci odwiedziła dyrekcja przedszkola, która wcieliła się w rolę Mikołajek, sprawiając przedszkolakom wiele radości. Mieliśmy również wizytę Mikołaja, na którą dzieci czekały z ogromnym podekscytowaniem. Dodatkowo, przedszkolaki realizowały kolejne zadania projektowe i brały udział w zabawach oraz quizie mikołajkowym, podczas których wykazywały się wiedzą i doskonałą współpracą.

Kolejną atrakcją była wycieczka do Białegostoku, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, korzystały z dmuchańców, brały udział w dyskotece, wykonywały bombki oraz spotkały się z Mikołajem w świątecznej atmosferze.

Tuż przed świętami odbyły się także Warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców, podczas których dzieci wspólnie z bliskimi tworzyły piękne stroiki świąteczne. Był to wyjątkowy czas integracji, twórczej pracy i budowania świątecznego nastroju.

W listopadzie i grudniu były także wykonywane zadania z projektu, który jest realizowany w grupie, Razem w różnorodności. Dzieci własnoręcznie wykonały "Drzewo talentów", poznały swoje prawa podczas "Tygodnia praw dziecka" oraz wykonały "Słoik na nudę", z którego chętnie korzystają, gdy skończą im się pomysły na zabawę.

Listopad i grudzień były dla naszych przedszkolaków czasem pełnym radości, nauki i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaną w ich pamięci.

 

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}