Świąteczny występ grupy Lisków w Prawosławnym Domu Opieki Samarytanin w Hajnówce
02.02.2026
Grupa Lisków z naszego przedszkola miała wielki zaszczyt i przyjemność wystąpić dla pensjonariuszy z Prawosławnego Domu Opieki Samarytanin w Hajnówce.
Mimo dalekiej drogi oraz wyjątkowo mroźnego dnia, najstarsze przedszkolaki z naszej placówki wyruszyły komunikacją miejską do czekających na nich seniorów. Pomimo też niełatwej organizacyjnie sytuacji: rozbierania się, przebierania się, orientacji w nowym otoczeniu czy też tremy przed występem przed nieznanymi osobami, dzieci poradziły sobie perfekcyjnie. Jasełka w ich wykonaniu były wyjątkowo udane i piękne. Po występie, zebrane na sali starsze panie otrzymały od dzieci upominki. To były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Zarówno dzieci jak i my dorośli, mieliśmy dobrą okazję by zrobić choć tyle: swą obecnością, występem, uśmiechem czy zwykłym spojrzeniem w oczy...
Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Domu Opieki Samarytanin - ks. Janowi Wołkowyckiemu, za możliwość udziału i otrzymane prezenty. Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy seniorów w innych, równie miłych okolicznościach.
Jolanta Wołkowycka, Justyna Karpiuk i Elżbieta Wołkowycka
Zdjęcia: Justyna Łukjaniuk , ks.Jan Wołkowycki