W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja za 2021 rok

10.05.2022

na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 9 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021 roku poz. 888 ze zm.).  

1. Dane podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy wiejskiej Jasło w 2021 roku:

Produkcja Handel Usługi „EKOMAX” Jerzy Kotulak, ul. Hankówka 28, 38-200 Jasło, tel. 609 903 310

2. Miejsce zagospodarowania przez podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy wiejskiej Jasło niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania: 

2.1. Odpady niesegregowane (zmieszane) były zagospodarowane: 

Instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych – sortownia odpadów komunalnych zmieszanych i z selektywnej zbiórki w Wolicy, woj. podkarpackie 

2.2. Bioodpady stanowiące odpady komunalne:

W 2021 roku nie odebrano od właścicieli nieruchomości bioodpadów stanowiących odpady komunalne, z uwagi na ich zagospodarowanie w przydomowych kompostownikach.

2.3. Pozostałość z sortowania odpadów komunalnych przeznaczono do składowania: 

  • Składowisko Średnie Wielkie, gm. Zagórz woj. podkarpackie
  • Składowisko Odpadów Pocieszka, gm. Staszów woj. świętokrzyskie


3. Osiągnięte przez gminę wiejską Jasło w roku kalendarzowym 2021 wymagane poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania:

Gmina Jasło w analizowanym okresie osiągnęła poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości 22,46 % – na 20% poziom wymagany i konieczny do osiągnięcia przez gminę w 2021 roku (art. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sposób ich obliczenia określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 roku (Dz.U.2021.1530) w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych.  

Osiągnięty przez Gminę Jasło w 2021 roku poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami dla innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych został osiągnięty (liczony w zakresie odpadów budowlanych i rozbiórkowych wg uchylonego rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych). Odpady budowlane w ilości 8,98 Mg zostały przekazane osobom fizycznym.

Poziom podmiotu odbierającego odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości – na terenie gminy wiejskiej Jasło brak takich umów, z uwagi na gminny system gospodarki odpadami komunalnymi obejmujący tereny zamieszkałe jak i niezamieszkałe.  

4. Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK): 

W 2021 roku nadal nie było możliwości nawiązania współpracy z Miastem Jasło w przedmiocie korzystania mieszkańców gminy Jasło z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym przy ul. Żniwnej w Jaśle, z uwagi na trwające prace modernizacyjno-adaptacyjne.

5. Podmiot zbierający zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, o których mowa w ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym:

Produkcja Handel Usługi „EKOMAX” Jerzy Kotulak, ul. Hankówka 28, 38-200 Jasło, tel. 609 903 310 – zbiórka takich odpadów 2 razy w roku t.j. wiosną i jesienią, ewentualnie wg potrzeb.

6. Punkty zbierania odpadów folii, sznurka i opon, powstających w gospodarstwach rolnych lub zakładów przetwarzania takich odpadów.

Opony zostały zabrane przez podmiot PHU EKOMAX Jerzy Kotulak, ul. Hankówka 28, 38-200 Jasło. Właściciel nieruchomości – gospodarstwa rolnego mógł odwieźć tego rodzaju odpady, indywidualnie do dowolnego zakładu wulkanizacyjnego. 

Punkty zbierania, przetwarzania odpadów folii i sznurka:

  • „EURO-EKO” Sp. z o.o. ul. W. Polskiego 3, 39-300 Mielec
  • REMONDIS Medison Sp. z o.o. ul. Hetmańska 120, 35-078 Rzeszów 
  • WIBO JZ Sp. z o.o. (PUHP Jerzy Zając) Wola Mielecka 1A, 39-300 Mielec
  • Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. ul. Żwirki i Wigury 3, 37-300 Leżajsk 
  • TRANSPRZĘT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Zabłotce 51, 38-500 Sanok 
  • „DEZAKO” Sp. z o.o. ul. Rzeszowska 14, 39-200 Dębica
  • Procam Agronomia Sukcesu, ul. Nowy Świat 42/44, 80-299 Gdańsk (oddziały m.in.: Wietlin Trzeci woj. podkarpackie, Sułków woj. małopolskie).
{"register":{"columns":[]}}